ONE STEP CLOUD ZAIMPLEMENTUJE TIERING I BRAMKĘ S3 DO PLATFORMY PAMIĘCI MASOWEJ OPARTEJ NA BLOCKCHAIN

To ekscytująca współpraca i okazja do dalszego niwelowania luki między przetwarzaniem w chmurze a technologią blockchain. One Step Cloud wykorzysta wiedzę zdobytą podczas pracy nad naszym własnym IaaS, aby poprawić elastyczność i funkcjonalność platformy dStorage 0chain.

dStorage jest zdecentralizowaną platformą storage, wykorzystującą technologię blockchain do rozdzielania pliku na kilka fragmentów, indywidualnego szyfrowania tych fragmentów i wysyłania ich na różne serwery pamięci masowej. Serwery te posiadają oddzielne klucze kryptograficzne i nie mogą być naruszone. Dane przechowywane w dStorage są nadmiarowe i przesyłane strumieniowo równolegle do wszystkich serwerów.

Do tej pory dane mogły być przesyłane do dStorage tylko poprzez interfejs wiersza poleceń. One Step Cloud wyposaży dStorage w bardziej przyjazny dla użytkownika sposób przesyłania danych, poprzez standardową bramkę sieciową s3.

Funkcja Storage Tiering, również wdrożona przez OSC, automatycznie umieści dane na najbardziej optymalnych, zdecentralizowanych warstwach pamięci masowej, w oparciu o schematy użytkowania.

Takie podejście staje się niezbędne, ponieważ ilość danych przechowywanych w dStorage oraz ilość używanych urządzeń pamięci masowej znacznie wzrosła w ciągu ostatnich kilku miesięcy.