FAQ

Podstawowe informacje

One Step Cloud jest produktem Intratel – firmy integratorskiej z doświadczeniem sięgającym 1997 roku. Jesteśmy ekspertami rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa i dostępności danych. Dostarczamy, integrujemy i wdrażamy technologie informatyczne wiodących producentów, jesteśmy m.in. partnerem VMware oraz Platynowym Partnerem Dell. Więcej o naszych usługach, możliwościach technicznych i inżynierskim zapleczu dowiesz się na Intratel.pl

One Step Cloud jest produktem Intratel – firmy integratorskiej z doświadczeniem sięgającym 1997 roku. Jesteśmy ekspertami rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa i dostępności danych. Dostarczamy, integrujemy i wdrażamy technologie informatyczne wiodących producentów, jesteśmy m.in. partnerem VMware oraz Platynowym Partnerem Dell. Więcej o naszych usługach, możliwościach technicznych i inżynierskim zapleczu dowiesz się na Intratel.pl

Chmura One Step Cloud to sposób na elastyczne korzystanie z zasobów komputerowych bez konieczności kupowania własnej infrastruktury i utrzymywania jej. Z zasobów takich jak procesory, pamięć czy przestrzeń dyskowa w One Step Cloud korzystać można poprzez prosty w obsłudze portal, łatwo zmieniając wielkość i poziom wykorzystania zasobów. One Step Cloud pozwala także na stworzenie chmury hybrydowej. W tym modelu zasoby klienta są integrowane z zasobami naszego Data Center (dowiedz się więcej o standardach bezpieczeństwa i certyfikatach). Tak zintegrowane zasoby można wykorzystać do bezpiecznego przetwarzania danych, uruchamiania aplikacji, systemów i usług będących własnością klienta.

Główna korzyść to eliminacja dużych jednorazowych kosztów związanych z zakupem infrastruktury i utrzymaniem jej. Druga zaleta to elastyczność – klient płaci dokładnie za tyle zasobów, ile wykorzysta – można wstrzymywać działania np. na noc lub na weekend. Zasoby można zwiększać i zmniejszać dosłownie co godzinę, dokładnie dostosowując się do aktualnego zapotrzebowania.

Tak, jeśli zależy Ci na pogodzeniu bezpieczeństwa danych i kontroli kosztów. Przykład: Aby kupić nowy sprzęt trzeba wydać jednorazowo ok. 100 tys. zł na serwery. Dodatkowo dochodzą koszty chłodzenia, zasilania, ochrony i całej reszty infrastruktury. W OSC płacimy co miesiąc tylko część takiego kosztu (np. 1000 zł /m-c), a odpowiedzialność za bezpieczeństwo danych zostaje po stronie dostawcy.

Opcja zakupu maszyn leasingowych jest korzystna. Nadal ponosi się jednak dodatkowe koszty, takie jak utrzymanie, pilnowanie gwarancji, serwis, zatrudnienie specjalistów. Klienci One Step Cloud nie muszą myśleć o żadnej z tych rzeczy.

Nasza chmura bazuje na VMware – na którym tworzą Państwo swoje serwery. W każdym momencie można przenieść wszystkie swoje zasoby do innej chmury lub zainstalować fizycznie w firmie na własnym sprzęcie fizycznym – serwerach i macierzach.

Lokalizacja w Polsce

Nasze Data Center jest zlokalizowane w Polsce i spełnia wysokie normy bezpieczeństwa gwarantowane m.in. certyfikatami ISO

Opieka inżynierska

One Step Cloud bazuje na wieloletnim i szerokim doświadczeniu inżynierów Intratel. Gwarantujemy migrację całej infrastruktury w cenie oraz support specjalistów w zakresie nie tylko chmury, ale też sieci, serwerów. Są oni zawsze dostępni przez telefon, bez pośredników w call center.

Uczciwe zasady

Nie ograniczamy wykorzystania infrastruktury. Nie zmniejszamy wydajności w trakcie nadmiernego korzystania ze sprzętu, by zmusić klienta do zakupienia większych zasobów. Posiadamy możliwość zarządzania centralnego. Mamy jasne zasady rozliczania i dajemy możliwość bezpłatnego wypróbowania infrastruktury. Udostępniamy także API do zarządzania środowiskiem, by finalnie klient mógł korzystać tylko ze sprzętu w określonych godzinach, kontrolując swoje koszty.

Wystarczy założyć konto na stronie onestepcloud.pl, podpiąć kartę i gotowe! Można także skorzystać z kodu startowego w zamian za podanie numeru telefonu, na który wyślemy kod. Potrzebujesz indywidualnego podejścia? Napisz wiadomość na sales@onestepcloud.pl

System i zarządzanie

 • OpenSUSE
 • ArchLinux
 • Debian
 • Ubuntu
 • CentOS
 • Fedora
 • Windows Server

Orchestracja to możliwość zdalnego zarządzania swoim środowiskiem wirtualnym. W powiązaniu z centralnym zarządzaniem przez Portal można z jednego miejsca zarządzać wieloma środowiskami na raz, zarządzać maszynami w wielu regionach lub modyfikować ustawienia sieciowe wybranego regionu.

Maszyny wirtualne

Dzięki One Step Cloud na portalu możesz stworzyć wirtualną maszynę opartą na VMware, które są tworzone na infrastrukturze w naszym Data Center. Posiadamy także opcję wynajmowania maszyn dedykowanych, gdzie są to dedykowane serwery na potrzeby klienta. Można użytkować taką maszynę stale lub na godziny.

Jest to fizyczny serwer posiadające odpowiednie parametry, które nie są współdzielone z innymi klientami.

Głównie są to serwery posiadające GPU, które służą do wykonywania wymagających obliczeń. Posiadamy także dowolność w konfigurowaniu sprzętu dla klienta, więc jeśli istnieje potrzeba, to jesteśmy w stanie zapewnić sprzęt dostępny przez portal onestepcloud.pl

Tak, umieścimy go w naszym Data Center i umożliwimy korzystanie z niego tak samo wygodnie i szybko jak dotychczas.

Storage

Możesz: dodawać pojemność dysków.

Nie możesz: zmniejszać pojemności dysków. Mogłoby to spowodować utratę danych. Alternatywą jest dodanie nowego dysku o mniejszej pojemności, zmigrowanie danych i usunięcie większego dysku z maszyny.

Tak, można dodawać i usuwać dyski. Ważne, aby przy usuwaniu dysków usunąć z niego wszelkie dane.

HDD, SSD, na backup SATA i biblioteki taśmowe

Moc obliczeniowa

Tak, można dodawać i odejmować ilość CPU w trakcie miesiąca. Zmienia to naliczanie godzinowe za maszynę.

Tak, można dodawać i odejmować ilość RAM w trakcie miesiąca. Zmienia to naliczanie godzinowe za maszynę. Zmiana w górę zwiększa zużycie od początku aktualnej godziny, zmiana w dół od początku przyszłej godziny. Wyłączenie maszyny działa na tej samej zasadzie.

Backup

Polityka kopii zapasowej jest ustalana z klientem indywidualnie. Posiadamy różne narzędzia dostosowane do potrzeb klienta t.j. Networker lub Veeam Cloud Connect. Klient nie może samodzielnie przez portal zarządzać kopią zapasową, lecz odbywa się to w konsultacji z inżynierami One Step Cloud. Klient może ustalić dowolną godzinę poprzez HelpDesk.

Tak, jest opcja backupu na taśmę. Taśma ma pojemność 6 TB, robiona per klient.

Po zgłoszeniu do HelpDesku – następuje przywrócenie wirtualnej maszyny do wersji z ostatniej wykonanej kopii zapasowej (nieodpłatnie) lub istnieje możliwość stworzenia innej wirtualnej maszyny na podstawie tej kopii.

Konsystencja danych w bazach jest po stronie klienta. Snapshoty zawsze można wykonać z poziomu klienta.

Vpn

VPN udostępniany każdemu środowisku wirtualnemu wykorzystuje technologię SSL-VPN.

System operacyjny Windows MacOS lub Linux.

Jeśli użytkownik potrzebuje powyżej 100 użytkowników, należy dowiedzieć się, czy nie lepiej stworzyć VPN przez klienta.

Kwestia łącza stałego, do ustalenia z klientem.

Regiony / klastry

Można wybrać Region PL-BIA lub USA-SantaClara. W momencie wyboru regionu decydujemy się na fizyczne przechowywanie danych w danym regionie, co wiąże się z opłatami na podstawie danej lokalizacji. Polecamy założenie wirtualnej maszyny w ustalonym regionie, który będzie najbliżej użytkownika końcowego.

W zależności od potrzeb użytkownika, do jakich celów będziemy wykorzystywać daną maszynę, posiadamy specjalne klastry. Niektóre skonstruowane są pod archiwizację danych, a niektóre pod uzyskanie najlepszych efektów obliczeniowych.
Posiadamy także klaster dedykowany pod produkty Microsoftu, aby osiągnąć najlepsze korzyści cenowe przy wykorzystaniu sprzętu.

Sieć

Udostępniamy jeden publiczny adres IP. Dodatkowo można dokupić publiczne adresy IP. Ceny są zawarte w kalkulatorze.

Cennik

Wszystkie ceny dostępne są w kalkulatorze. W każdym momencie można sprawdzić obowiązujące ceny i dobrać odpowiednie parametry

 • Dostęp do portalu onestepcloud.pl
 • Utworzenie maszyny wirtualnej w wybranym Data Center w Polsce i/lub USA.
 • Migracja środowiska do chmury
 • Możliwość tworzenia i zarządzania wirtualnymi maszynami stworzonymi przez siebie opartymi o technologię VMware
 • Ulokowanie wirtualnej maszyny na sprzęcie klasy Enterprise marki DELL Technologies
 • Możliwość wyboru systemu operacyjnego preinstalowanego na wirtualnej maszynie
 • Łatwa obsługa i możliwość zarządzania maszynami
 • Dostęp do raportów
 • Możliwość wynajmowania maszyn dedykowanych
 • Możliwość importu dysku zewnętrznego
 • Możliwość stworzenia infrastruktury chmury hybrydowej
 • Dostęp do konsoli maszyny wirtualnej w określonych przypadkach
 • Jeden adres Publiczny
 • Nieograniczona ilość połączeń VPN do maszyny wirtualnej
 • Darmowy transfer do 1 TB (wysyłany), następnie płaci 0,2 zł za 10 GB.
 • Dostęp do polskiego serwisu telefonicznie oraz poprzez e-mail
 • Dostęp do serwisu po polsku
 • Dostęp do API

Masz więcej pytań?

Skontaktuj się z nami