One Step Cloud

"PARP wesprze cyfryzację. 2 mln zł na dofinansowania dla firm

Pandemia koronawirusa spowodowała, że wiele firm musiało pokonać lęk przed nieznanym i przekonać się do pracy zdalnej czy automatyzacji produkcji. Nowoczesne technologie okazały się firmom niezbędne w tym trudnym czasie, ale też znacząco wpłynęły na ich rozwój i konkurencyjność.

Do 30 czerwca firmy z sektora MŚP mogą składać wnioski w konkursie „100 najlepszych projektów na zwiększenie poziomu cyfryzacji w firmie”. W ramach projektu Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przewidziała sto nagród finansowych w wysokości 20 tys. zł. Konkurs jest finansowany ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

Warunkiem przystąpienia do programu jest przedstawienie innowacyjnego projektu dotyczącego cyfryzacji firmy, na przykład pracy zdalnej.

Na czym takie rozwiązania polegają w praktyce? W Programie 1. Polskiego Radia opowiadał o tym Mateusz Bohonos Product Manager One Step Cloud. Audycji można posłuchać poniżej:Po zakończeniu realizacji projektów przez laureatów PARP opublikuje zbiór dobrych praktyk zaczerpniętych z projektów nagrodzonych w konkursie.

Patronem konkursu jest Ministerstwo Rozwoju oraz Ministerstwo Cyfryzacji.