One Step Cloud

"Chmura to optymalne rozwiązanie dla firm". O One Step Cloud w Business Insider

- Jako integrator zwracamy szczególną uwagę na to, jak wdrożenie One Step Cloud wpływa na całość funkcjonowania firmy klienta. Bo czy tego chcemy, czy nie, zmiana technologiczna jest zawsze zmianą strategiczną – podkreślał w Business Insider Krzysztof Bielawski, CTO Intratel, czyli dostawcy usługi One Step Cloud.

Jak pokazują badania – niemal połowę organizacji w Polsce przed wdrożeniem chmury powstrzymują obawy o bezpieczeństwo. Tymczasem dzięki dostępowi do bardziej zaawansowanej technologii i wysokim standardom zabezpieczeń – dostawcy chmury tacy jak One Step Cloud są o wiele mniej podatni na zagrożenia zewnętrzne niż infrastruktura przeciętnej firmy.

- Za kolejną przeszkodę w przeniesieniu infrastruktury do chmury bywają też uważane wcześniejsze, duże zakupy sprzętu poczynione często za dofinansowania unijne - muszą się przecież zamortyzować. Ale to pozorna bariera – tłumaczy Krzysztof Bielawski.

– Modeli migracji do chmury jest wiele, a wdrażając ją można zarówno istniejące, jak i nowe firmowe zasoby zestroić tak, by w połączeniu realizowały różnorodne potrzeby. Wszystko przy pełnej kontroli kosztów, bo w chmurze One Step Cloud płacimy tylko za to, co faktycznie zostanie zużyte, a naliczanie prowadzone jest w czasie rzeczywistym. Połączenie z chmurą może wręcz obniżyć sumę dotychczasowych kosztów, jeśli weźmiemy pod uwagę pobór prądu, chłodzenie itd. – dodaje.

Przejście do chmury kojarzy się też często z radykalnym zwrotem i przeniesieniem poza organizację od razu całych zasobów firmy. W rzeczywistości zmiany tego rodzaju przeprowadza się stopniowo, biorąc pod uwagę technologię zastaną u klienta i jego realne potrzeby.

Cały artykuł można przeczytać tu.