Polskie rozwiązania chmurowe łączą siły. One Step Cloud dostępne w platformie Melodic

Rozwiązanie open source, które pomaga klientom dobrać optymalne środowisko chmurowe do potrzeb ich aplikacji, oraz oparta o VMware, elastyczna i samoobsługowa chmura dla biznesu, integrują się w imię lepszego wyboru i dostępności technologii dla klientów. Chmura One Step Cloud – obok Amazon Web Services, Google Cloud i Microsoft Azure – dołącza do portfolio rozwiązań dostępnych do wdrożenia poprzez platformę Melodic Cloud.

Melodic to platforma multicloud opracowana przez lubelską spółkę 7bulls. Umożliwia wdrażanie aplikacji obsługujących różne typy komponentów: maszyny wirtualne, kontenery, platformy Big Data (Spark) i komponenty technologii bezserwerowych. Pozwala na dynamiczne dodawanie zasobów chmurowych w miarę zapotrzebowania aplikacji, jak również ich usuwanie ich, gdy nie są potrzebne. Dzięki temu wykorzystanie zasobów jest dostosowane do potrzeb aplikacji i nie ma potrzeby utrzymywania nadmiarowej infrastruktury.

One Step Cloud to elastyczne i w pełni samoobsługowe centrum danych dla firm, zbudowane w oparciu o rozwiązania VMware przez Intratel – wieloletniego partnera Dell Technologies i jednego z pionierów na polskim rynku chmurowym. To dla klientów nie tylko szansa na szerszy dostęp do wysokiej klasy technologii wirtualizacji, ale też na znaczne obniżenie kosztów.
„Wszystkich dostawców usług cloud łączy jedno: staramy się sprostać potrzebom klientów, którzy swoje różnorodne zadania IT chcą przenieść do środowisk chmurowych” – mówi Mariusz Prószyński, wiceprezes spółki Intratel i jeden z twórców One Step Cloud. „Nasz produkt wyróżnia prosta obsługa oraz technologiczna i kosztowa elastyczność, dlatego kierujemy go do dwóch grup: firm poszukujących optymalizacji finansowej oraz klientów rozwijających technologie związane ze sztuczną inteligencją i internetem rzeczy, którym trudno znaleźć zasoby wirtualne dostosowane do ich potrzeb” – tłumaczy.

Tym ostatnim One Step Cloud może zaoferować specjalizowane zasoby z GPU, FPGA oraz akceleratorami AI, predefiniowane do konkretnych zadań związanych z uczeniem maszynowym i przetwarzaniem brzegowym. „Intratel zapewnia wsparcie w procesie migracji oraz wiedza i doświadczenie naszych pracowników, którzy zawsze gotowi są do pomocy naszym klientom” – dodaje Mariusz Prószyński.

„Cieszę się, że oprócz największych dostawców usług chmurowych takich jak AWS, Azure czy GCP na platformie Melodic zaczynają być dostępni także inni dostawcy, w szczególności innowacyjne i elastyczne w zakresie oferty firmy jak właśnie One Step Cloud” – mówi Katarzyna Materka, szefowa działu rozwiązań chmurowych w 7bulls. „Nasza strategia multicloud uzyskuje coraz szerszą akceptację i umożliwia klientom znacznie szerszy wybór usług chmurowych” – dodaje.

Platformę Melodic można wypróbować, pobierając zasoby ze strony melodic.cloud. Jak krok po kroku wygląda integracja zasobów One Step Cloud w Melodic, można zobaczyć na filmie poniżej.

 

Odtwórz wideo